W gabinecie

Wizyta diagnostyczno terapeutyczna

Pierwsza wizyta zazwyczaj bywa długa (60-90 minut).

Obejmuje ocenę zgłaszanej dolegliwości, przeprowadzam szeroki wywiad, diagnostykę różnicową (m.in. badanie pulsu, oglądanie języka, badanie palpacyjne), określenie priorytetów i strategii terapeutycznej, wybór odpowiedniej metody/metod leczenia. Wykonuję pierwszy zabieg akupunktury lub inne zabiegi wg potrzeb.

Przed wyrażeniem zgody na kontynuację omawiane są porady dotyczące długości kuracji oraz przybliżonych kosztów. Zazwyczaj umawiamy się na kolejne wizyty kontrolne.

Wizyty kontrolne

Trwają zazwyczaj około 30- 40 min. Odbywają się według określonego na pierwszej wizycie harmonogramu. Wykonuję na nich zabiegi wg aktualnej potrzeby pacjenta z uwzględnieniem strategii terapii określonej na pierwszej wizycie.

Wizyty pediatryczne

Rodzice dzieci podczas wizyty zazwyczaj przebywają w gabinecie przez cały czas trwania wizyt, a podczas zabiegów zwykle siedzą obok dziecka na stole zabiegowym. W niektórych przypadkach rodzic siedzi z dala od stołu jako bierny obserwator. Rodzeństwo może uczestniczy w sesjach i jest zachęcane do cichej zabawy w pokoju. Obecność rodziny zapewnia często nieoceniony wgląd w zachowania rodzinne i społeczne, wartości i komunikację, a także trendy i historie zdrowotne.

Wizyty kontrolne pediatryczne

Są zazwyczaj krótsze niż ta pierwsza.
W zależności od potrzeb i preferencji pacjenta wykonuję zabieg akupunktury, masażu tuina, shonishin itp.  Rozmawiamy o diecie, ćwiczeniach, stylu życia i rodzicielstwie. Rozwiewamy wszelkie niejasności w miarę potrzeb modyfikujemy plan terapii. 

Wizyty akupunktury kosmetycznej

Zabieg akupunktury kosmetycznej to czas przyjemnego spokoju i relaksu po którym człowiek dosłownie promienieje!

Poprzedzony jest zawsze wywiadem oraz badaniem zgodnie ze sztuką diagnozowania Medycyny Chińskiej.

Jedna kuracja składa się zazwyczaj z 7-10 zabiegów w odstępie 3-7-14 dni, w zależności nad którą częścią twarzy/ciała pracujemy. Efekty dostrzegamy  najcześciej już po 3-5 zbiegu. Wyniki kuracji moga zachować się przez okres 4- 5 lat. Warto przeprowadzać zabiegi przypominające regularnie raz w miesiącu. Szybkość pozytywnych zmian przemian zależy od wieku, tła hormonalnego, typu skóry, stopnia zmian na skórze i czasu istnienia problemu ale również od sposobu życia i nałogów.

Każdy zabieg trwa ok. 60 -90 min.