TUI NA

Pediatryczna tui na to cudownie skuteczny system masażu. Chociaż jest to profesjonalna terapia medyczna będąca jednym z gałęzi medycyny chińskiej, rozwinęła się z wrodzonego instynktu matki, by głaskać, dotykać i pieścić swoje dziecko. Dzięki temu jest praktyczny, intuicyjny i łatwy w realizacji. Niemowlęta i dzieci zwykle to uwielbiają.

Pediatryczna tui na obejmuje stosowanie różnorodnych ruchów, od głaskania po opukiwanie, na różnych częściach ciała dziecka. Wykorzystywane są obszary łatwo dostępne dla niemowląt i małych dzieci. Najprawdopodobniej skorzystam z tui na pediatrycznej, jeśli Twoje dziecko ma około siedmiu lat lub mniej. Są jednak chwile, kiedy może być odpowiednia również dla starszych dzieci. 

Opracuje i nauczę Cię sekwencji masażu, która jest specyficzna dla potrzeb Twojego dziecka, abyś mógł ją wykonać również na swoim dziecku w domu. Tui na pediatryczną można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami terapii.

Masaż Tui Na jako równoległa do akupunktury gałąź Medycyny Chińskiej jest także stosowana w terapii osób dorosłych. Ruchy i sekwencje masażu nieznacznie się różnią. W moim gabinecie jest najczęściej uzupełnieniem terapii akupunkturowej osób dorosłych.