Bańki

Bańki to kolejna technika stosowana od wieków w medycynie chińskiej.
Może być skuteczna w leczeniu zarówno stanów ostrych, jak i przewlekłych, a także urazów sportowych i bólu.


Zabieg polega na umieszczeniu szklanej lub sylikonowej bańki na części ciała za pomocą ssania. Wytworzone podciśnienie może wywołać miejscowe przekrwienie, a nawet pękanie naczyń krwionośnych, podskórny zastój krwi. To prowadzi do wytworzenia substancji zwanych histaminami, które rozprowadzane z krwią po organizmie, stymulują funkcjonowanie i działanie organów, a także stymulują system odpornościowy.

Współczesne badania potwierdzają, iż zasysając bańką obszary na ciele stymulujemy cyrkulację krwi ale i limfy, możemy poprawić perystaltykę jelit, funkcje trawienne oraz usuwanie metabolitów z mięśni i organów wewnętrznych. Dodatkowo wykorzystując wiedzę o przebiegu meridianów i umiejscowieniu punktów akupunkturowych mogę skuteczniej wspierać organizm.

Zabiegi z zastosowaniem baniek dobieram do potrzeb pacjenta, zarówno tego małego jaki dorosłego. W gabinecie wykorzystuję bańki ogniowe jak i bezogniowe.

Zabieg z wykorzystaniem masażu bańkami próżniowymi jest też wykorzystywany często w trakcie wizyty akupunktury kosmetycznej. Może być również idealnym samodzielnym zabiegiem relaksującym o walorach kosmetycznych.