Akupunktura pediatryczna

Istnieje wiele różnych sposobów by pomóc Twojemu dziecku. Jednymi z nich jest akupunktura.

Akupunktura jest skuteczna w leczeniu szerokiego zakresu dolegliwości fizycznych, psychicznych i emocjonalnych powszechnie występujących w dzieciństwie. Może wspierać od ostrego czy przewlekłego kaszlu do zaparć, lęku, astmy, problemów ze snem, padaczki, bólu brzucha, alergii pokarmowych, nudności czy krwawień z nosa. Akupunkturzyści postrzegają każdy fizyczny lub mentalno-emocjonalny objaw jako oznakę braku równowagi energii witalnej dziecka. Dlatego, zajmując się tą podstawową nierównowagą, akupunkturzysta może potencjalnie leczyć prawie każdy objaw. Szukamy przyczyny a nie leczymy tylko same objawy.

Akupunktura może pomóc poprawić fizyczne, psychiczne lub emocjonalne samopoczucie dziecka. Czasami dziecko nie ma określonego objawu lub zestawu objawów, ale po prostu nie rozwija się prawidłowo. Akupunktura może pomóc dziecku poczuć się lepiej, rozwijać się harmonijniej.

Akupunktura jest niezwykle skutecznym zabiegiem profilaktycznym. Niezwykle szybki wzrost i rozwój, który ma miejsce w dzieciństwie i okresie dojrzewania, wraz z wymaganiami życia, może czasami stanowić zbyt duże obciążenie dla dziecka. Akupunktura może zapewnić, że ten wysiłek nie spowoduje złego stanu zdrowia fizycznego, psychicznego lub emocjonalnego.

Aż na koniec należy dodać, że akupunktura świetnie sprawdza się w infekcjach. Zwłaszcza, gdy są nawracające.

Tak, niektóre dzieci nie tolerują używania igieł. Jest to w dużej mierze kwestia percepcji, a nie rzeczywistości, ponieważ zabiegi akupunktury są praktycznie bezbolesne. Jednak bardzo ważne jest, aby dziecko czuło się zrelaksowane i bezpieczne, dlatego jako akupunkturzysta dziecięcy mam wiele innych sposobów na przeprowadzenie leczenia, którego potrzebuje dziecko.  Są to m.in. masaż pediatryczny Tui Na, SHONISHIN, moksybucję, bańki próżniowe, nasiona Vaccari i wiele innych.

Jako członek The Hub of Paediatric Acupuncture (HOPA) nieustannie pogłębiam i aktualizuje swoją wiedzę i umiejętności z zakusu akupunktury pediatrycznej.
Jako mama doskonale rozumiem Twoje troski i pytania.
Jako mama niepełnosprawnej nastolatki i pielęgniarka z wieloletnią praktyka pediatryczną, nie boje się trudnych przypadków, dzieci wymagających więcej. Nie straszne mi PEGi, stomie, respiratory. To dla mnie zaszczyt i ogromna radość, gdy mogę wspierać dziecko i jego rodzinę na tej nie łatwiej drodze. A i doskonale wiem jak bardzo akupunktura i medycyna chińska mogą poprawić im jakość życia.