Moksoterapia

Moksybucja / moksoterapia (powszechnie określana jako „moksa”) polega na oddziaływaniu na punkt akupunkturowy ziołem. Istnieją różne sposoby jak to zrobić.

W gabinecie wybieram taką, która będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie w zależności od twoich potrzeb. Najczęstszym sposobem wykorzystywania moksy jest trzymanie przypominającego cygaro palonego ziela bylicy blisko punktu akupunkturowego, ale nie dotykając skóry. 

Wykorzystuje w gabinecie również zabiegi z wykorzystaniem moksy w formie sypanej. Jednym z takich zabiegów jest tzw. moksa smoka. Wówczas na twoich plecach rozłożę przygotowany wcześniej imbir a na nim moksę w formie specjalnej waty i podpalę. Ten zabieg jest mocno wzmacniający. Świetnie sprawdza się w budowaniu odporności ale nie tylko. Wskazań jest wiele. Na pewno jest bardzo relaksującym i przyjemnie rozgrzewającym zabiegiem. 

Może się też zdażyć tak, że zamiast palenia moksy położę Cię pod lampę TDP. Lampa ta nazywana jest także lampą mineralną. Generuje ona rodzaj fali termomagnetycznej, która penetruje w naświetlany fragment ciała. Fale termomagnetyczne najpierw przenikają przez specjalną płytkę mineralną wbudowaną w lampę, nasycając się minerałami, a następnie przenikają wgłąb ciała, wzdłuż punktów akupunkturowych i meridian.

Większość osób uwielbia te zabiegi i uważa je za bardzo relaksujące.
W wielu przypadkach uczę pacjentów jak wykonywać taki zabieg w domu i proszę o regularne powtarzanie go w domowym zaciszu. Zabiegi są dostosowane do każdego pacjenta i jego możliwości.