O mnie

W myśl Medycyny Chińskiej Człowiek żyje między Niebem a Ziemią a wszystko to czego potrzebuje do życia można, w dużym uproszczeniu, opisać trzema słowami: Oddychaj! Smakuj! Żyj! I to one od lat mnie prowadzą. One, Medycyna Chińska oraz Spokój. Bo wierzę, że od spokoju wszystko się zaczyna. I zdrowie, i życie i szczęście. Wspieram więc w poszukiwaniach spokoju, ukojenia i harmonii.

Jestem akupunkturzystką, terapeutką medycyny chińskiej, pasjonatką holistycznego podejścia do życia. A w żyłach od zawsze płynie mi pielęgniarska krew. I to właśnie studia pielęgniarskie obudziły we mnie miłość do wspierania i towarzyszenia drugiemu człowiekowi. W zdrowiu i w chorobie. A Klasyczna Medycyna Chińska dała ku temu najwspanialsze narzędzia.

Uwielbiam wspierać w poszukiwaniach spokoju, ukojenia i harmonii. Pasjonuje mnie to jak jedno wpływa na drugie a i trzecie i czwarte. Jak głowa jest ważna dla małego palca i jak ucisk w małym palcu może namieszać w tej głowie. Słucham, jestem, pomagam odnajdywać właściwą drogę. Uwielbiam, gdy minimalnie wspomagając pacjenta, wykorzystując wsparcie przez stosowanie akupunktury, diety, ziół, aromaterapii, refleksologii, masażu czy ćwiczeń widzę jak wraca blask do jego oczach.

Głęboko wierzę, że ciało powinno być w stanie wyleczyć się z niewielką pomocą ze źródeł zewnętrznych.  Wierzę, że każdy z nas jest mikrowszechświatem żyjącym w makrowszechświecie i aby zachować równowagę, musimy najpierw podążać za rytmem natury i słuchać naszych ciał. 

Towarzyszę w poszukiwaniach równowagi i złotego środka. Szczególną troską otaczam osoby wycieńczone i zagubione w trudnej codzienności. Chcę by i oni znaleźli tę ich jakość życia, o której marzą. A ja tyle lat uczyłam się jak jej szukać. 
Ba uczę się nadal, bo kto wejdzie raz na tę drogę, kroczy nią latami i odkrywa nowe drogi rozwoju. Ukończyłam z wyróżnieniem Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu a dzięki Międzynarodowej Szkole Akupunktury Klasycznej Acuart Wielkopolska Szkoła Akupunktury zostałam akupunkturzystką. Swoją wiedzę zarówno z zakresu tej wschodniej jak i zachodniej medycyny zdobywałam i nadal poszerzam pod okiem specjalistów takich szkół wyższych jak The Chinese University of Hong Kong, University of Sydney, University of Minnesota, Pacific Collage of Health and Science. Miałam przyjemność uczestniczyć w kursach, szkoleniach, zajęciach praktycznych i superwizjach prowadzonych przez wybitnych specjalistów w Polsce i za granicą.

Pasjonuje mnie praca z przewlekłymi problemami zdrowotnymi i rozwojowymi u dzieci.

Jako członek The Hub of Paediatric Acupuncture (HOPA) nieustannie pogłębiam
i aktualizuje swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pediatrycznej akupunktury
i medycyny chińskiej. 
Jako mama doskonale rozumiem Twoje troski i pytania. 
Jako mama niepełnosprawnej nastolatki i pielęgniarka z wieloletnią praktyka pediatryczną, nie boje się trudnych przypadków, dzieci wymagających więcej. Niestraszne mi PEGi, stomie, respiratory. To dla mnie zaszczyt i ogromna radość, gdy mogę wspierać dziecko i jego rodzinę na tej nie łatwiej drodze.
A i doskonale wiem jak bardzo akupunktura i medycyna chińska mogą poprawić im jakość życia

Pozwól, że będę i Tobie w tej podróży w poszukiwaniu Twojego Spokoju, Twojej równowagi towarzyszyć. Odpowiem na Twoje pytania, rozwieje watpliwości, a może i zadam trochę trudnych pytań.  Ogrzeję nie tylko wyjątkową ceramiczną lampą czy moksą ale i tym co niesie moje serce i wiedza. A igły akupunkturowe będą pokazywać drogę Twojemu Ciału by łagodnie  wróciło do swojej równowagi. Nawet gdy ta nierównowaga to “zwykły” ból czy przeziębienie.

Pracuję zarówno z dorosłymi jak i dziećmi od pierwszych dni życia.

Zapraszam do gabinetu!
Agnieszka Krzyżosiak